KONST / Litografier / Litografi 15464473
*
nr 1546 4473
Britt-Louise Sundell
(1928-2011), Sverige
Litografi, "Svårfångade minnen". Signerad, numrerad 11/75, daterad 1986, bladets mått: 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2023
kl 20:42:41
- Konstnär/Designer
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Läs mer om Britt-Louise Sundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt-louise sundell grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
*
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Läs mer om Britt-Louise Sundell
nr 1546 4473
Britt-Louise Sundell
(1928-2011), Sverige
Litografi, "Svårfångade minnen". Signerad, numrerad 11/75, daterad 1986, bladets mått: 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2023 |
- Konstnär/Designer
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i VästerÃ¥s 1928, död 2011.Läs mer om Britt-Louise Sundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt-louise sundell grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49